ترفندهای شستن فرش پوست در خانه

شستن فرش پوست

فرش پوست چیست؟

یکی از انواع فرش ها که در مناطق خاصیرواج داره و طرفئاران خاص خود را دارد فرش پوست است.این فرش ها از پوست حیوانات مختلف تهیه می شود و برای نوع خاصی از دکوراسیون مود استفاده قرار میگیرند. فرش های پوست کمتر ذرات آلوده را جذب کرده و کمتر نیازمند شستشو هستند. نکته قابل توجه این است که در صورتی که مواد غذایی رنگی و یا انواع رنگ های خوراکی و صنعتی بر روی آنها بریزد پاک کردن آن کمی دشوار است. در صورتیکه اطلاعی از نحوه شستن فرش پوست ندارید بهتر است از یک قالیشویی مورد اعتماد کمک بگیرید.

این سبک از فرش ها که از پوست جانوران تهیه میشود مزایا و معایب خاص خود را دارد. جانورانی که به طور معمول برای این کار استفاده می شوند گاو، آهو، گوساله و بز هستند. بسیاری از افراد و طرفداران محیط ریست مخالف استفاده از این نوع از فرش ها در دکوراسیون خانه هستند و آن را نفی میکنند. همزمان عده ای هستند که با استفاده از این فرش ها در دکوراسیون خانه موافق بوده و استقبال می کنند. نقش های این فرش ها نقوش طبیعی بوده و هماهنگ کردن آنها با دکوراسیون داخلی مناطق کمی دشوار است. بهتر است برای راحتی وسایل اطراف آنها بدون نقش و طرح و کاملا ساده انتخاب شوند.

https://khoshnamtehran.com/online-order/

دانستنیهایی برای شستن فرش پوست در خانه

 • استفاده از فرش پوست مزایا و معایب خاص خود را دارد. برای مثال این فرش ها نیازی به نظافت دائم و یا شستشوی مکرر ندارد. در صورتیکه به طور دائم شسته شوند ممکن است آسیب دیده و از عمر مفید آن کاسته شود.
 • استفاده از مواد شوینده قوی برای شستشوی فرش پوست میتواند به آن آسیب وارد کند. بهتر است از شوینده های ملایم و یا مایع طرفشویی و نمک برای برطرف کردن لکه استفاد شود.
 • برای برطرف کردن لکه ها بهتر است حرکت دست کاملا آهسته باشد و از برس های زبر برای برطرف کردن لکه استفاده نکنید.
 • قبل از اقدام برای برطرف کردن لکه بهتر است موهای فرش شانه شود و گره های احتمالی باز شود.
 • برای شستشو بهتر است از آب داغ استفاده نشود. استفاده از آب داغ میتواند به فرش آسیب برساند
 • بعد از شستشو و برطرف کردن لکه به طور کامل و آبکشی فرش محل لکه را کاملا خشک کنید.
 • از نور مستقیم خورشید و یا حرارت برای خشک کردن فرش ها استفاه نکنید.
 • برای شستن فرش پوست از ماشین لباسشویی استفاده نکنید. ممکن است با استفاده از ماشین لباسشویی آسیب های جبران ناپدیری به فرش شما وارد شود.

https://khoshnamtehran.com/online-order/

نحوه شستن فرش پوست

 • در مرحله اول تمام ذرات روی فرش را پاکسازی کنید.
 • در مرحله بعد بوسیله یک برش موهای فرش را شانه بزنید و گره های موجود در بین آن را باز کنید.
 • در یک ظرف ترکیبی از نمک و یک پاک کننده ملایم را با آب ولرم مخلوط نمایید.
 • بوسیله یک پارچه کاملا نرم و یا با استفاده از دست به شکل دایره وار مخلوط شوینده و آب را بر روی فرش بکشید و این کار را تا تمیز شدن لکه ها ادامه دهید.
 • سپس فرش را به طور کامل از شوینده پاکسازی کنید.
 • میتوانید فرش را روی یک سطح شیب دار و به دور از حرارت قرار دهید تا به طور کامل خشک شود.ن

شستن فرش پوست

نتیجه گیری

استفاده از فرش چرم در محیط های مختلف طرفداران خاص خود را دارد. استفاده از این فرش ها میتواند زیبایی خاص خود را داشته باشد اما نظافت و پاکسازی آنها میتواند در بسیاری از موارد کمی دشوار باشد. در صورتیکه اطلاعات کافی برای شستن فرش چرن ندارید بهتر است این کار را به یک قالیشویی باسابقه و معتبر بسپارید تا از سلامت فرش خود اطمینان داشته باشید. قالیشویی خوشنام سابقه ای چندین و چند ساله برای شستن انواع فرش دارد. اگر در زمینه شستن فرش پوست نیاز به کمک دارید با شماره ۰۲۱۴۴۶۳۱۸۱۸ تماس بگیرید. همچنین میتوانید از طریق رزرو آنلاین قالیشویی درخواست خود را ثبت کنید.

برچسب ها: با چه چیزی فرش پوست را تمیز کنیم، نحوه شستن فرش پوست گاو، روش شستن فرش پوست گاو، با چه چیزی فرش پوست را تمیز کنیم، نحوه شستن فرش پوست گاو، روش شستن فرش پوست گاو

آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *