شوینده خانگی مناسب برای مبلمان

شوینده خانگی مناسب برای مبلمان

انتخاب شوینده مناسب چقدر برای مبلمان مهم است؟

مبلمان یکی از لوازم پرکاربردی هستند که در خانه بسیار کاربرد داشته و به دلیل کاربرد زیاد آنها در مقابل انواع که و آلودگی ها قرار دارند. انتخاب شوینده مناسب برای شستشو و نظافت مبلمان می تواند بسیار مهم باشد. همچنین برای اینکه بتوانید مبلمان خود را به شکل صحیح و بدون آسیب شستشو دهید نیازمند تجهیزات لازم و کافی برای شستشو و آب گیری مبلمان هستید. شوینده های نا مناسب و با ph غیر متعادل می تواند آسیب های جبران ناپذیری برای مبلمان شما به همراه داشته باشند و یا موجب پوسیدگی مبلمان شوند.  لازم است قبل از استفاده از هر نوع از شوینده ها اطلاعات کافی را بدست آورید تا روکش مبلمان شما آسیبی نبینند.

شوینده خانگی مناسب برای مبلمان

بهترین شوینده مبلمان کدام است؟

شوینده های مبلمان انواع مختلفی دارند که با توجه نوع مبلمان شما انتخاب می شوند. انتخاب بهترین شوینده برای همه مبلمان امکان پذیر نیست. با توجه به انواع مختلف مبلمان مثل مبلمان چرمی، مخمل و یا پارچه ای نیازمند انواع مختلفی از شوینده ها برای دریافت بهترین نتیجه هستید. شوینده های دستورالعمل های مختلفی برای بکار گیری دارند. بنابراین بهتر است برای دریافت بهترین نتیجه مطالب مربوط به نحوه بکار گیری آن را از روی بسته بندی آن مطالعه کرده و گام به گام طبق آن عمل کنید.

شوینده های خانگی مبلمان

  • آب و مایع ظرفشویی و یا صابون

این ترکیب یکی از بهترین ترکیب ها برای رفع انواع لکه ها است که آسیبی به مبلمان وارد نمی کند. فقط کافی است پودر صابون و یا مایع ظرفشویی را در مقداری آب حل کرده و برای پاک کردن مبلمان بکار بگیرید.

  • ترکیب جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین یکی از پاک کننده های قوی و خانگی است که برای رفع بسیاری از لکه ها کاربرد دارد.  ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین برای رفع انواع لکه ها کاربردی است. برای رفع انواع لکه کافی است این مجلول را ر روی لکه قرار داده و چند ساعت به آن زمان دهید.

  • ترکیب الکل و نمک

استفاده از ترکیب الکل و نمک هم برای رفع بسیاری از لکه ها کاربردی است و نحوه استفاده از آن برای رفع لکه ها مانند ترکیب جوش شیرین و سرکه است. الکل امکان ضد عفونی کردن لکه را نیز در صورت نیاز دارد.

 

شوینده خانگی مناسب برای مبلمان

نکات مهم در زمان استفاده از شوینده های خانگی

  1. جنس مبلمان : توجه به جنس مبلمان بسیار مهم است. ممکن است براخی از انواع پارچه های رومبلی امکان شستشو با شوینده های خانگی را نداشته باشمد. برای این که مطمئن باشید بهتر است در زمان خرید مبلمان اطلاعات کافی برای شستشوی مبلمان را از خریدار دریافت کنید.
  2. تست شوینده:  قبل از شروع شستشو بهتر است شوینده مورد نظر خود را روی بخشی از مبل که دیده نمی شود تست کنید. این کار به شما اطمینان می دهد که مشکلی برای رویه مبلمان شما پیش نخواهد آمد.
  3. عدم ترکیب شوینده های صنعتی و خانگی: از ترکیب شوینده های خانگی و صنعتی بپرهیزید.این کار ممکن است به مبلمان شما آسیب جدی وارد نماید.
  4. استفاده از اسفنج و برس نرم: برای شستشوی مبلمان بهتر است از اسفنج های نرم استفاده کنید تا رویه مبلمان شما آسیبی نبیند.
  5.  پاکسازی لکه ها: قبل از آغاز شستشو بهتر است درصورت وجود لکه هایی که نیاز به نوع خاصی از شستشو دارند ابتدا آنها را پاک کنید بعد به شستشوی کلی مبل بپردازید.

شوینده خانگی مناسب برای مبلمان

نتیجه گیری

استفاده از شوینده های خانگی نسبت به شوینده های صنعتی برای پاک کردن لکه ها بسیار مناسب تر است. شوینده های خانگی امکان آسیب کمتری به مبلمان دارند. اما قدرت پاک کنندگی شوینده های خانگی در حد شوینده های صنعتی نیست و در صورتی که مبلمان شما دارای لکه های عمیق و سرسخت است بهتر است برای پاک کردن آنها از شوینده های مناسب صنعتی استفاده نمایید. شوینده های خانگی نظیر صابون و آب، سرکه، جوش شیرین و… امکان ایجاد آلرژی برای افراد را نداشته و بسیار مقرون به صرفه تر از شوینده های صنعتی هستند. بهتر است قبل از استفاده از هر نوع شوینده خانگی و صنعتی بر روی بخشی از مبلمان که در دید نیست امتحان کنید تا مطمئن شوید که اسیبی به مبلمان شما وارد نخواهد شد.همچنین در زمان شستشو هتر است از ابر و برس مناسب استفاده کنید.ضمنا حتما مبلمان خود را بعد از شستشو تا جای ممکن خشک کنید. ماندن رطوبت در مبلمان یکی از علل بوی نامطبوع در مبل است.
مجموعه قالیشویی خوشنام در تهران بهترین خدمات شستشوی فرش و مبلمان در تهران را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه می نماید. بهتر است برای رفع لکه های عمیق مبلمان خود از یک مجموعه قالیشویی کمک بگیرید.

آخرین مقالات

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *